Ana içeriğe atla

Takımımız

Doç. Dr. M.Emin Aksoy

Doç. Dr. Direktor

Doç. Dr. M.Emin Aksoy Sankt Georg Avusturya Lisesi'nden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirmiş, ardından TC Sağlık Bakanlığı Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Aile Hekimi Uzmanı olarak mezun olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladıktan sonra aynı üniversitede Biyomedikal Mühendisliği Doktora derecesine sahip olmuştur. Mehmet Emin Aksoy, Almanca ve İngilizce bilmektedir.


2003-2013 yılları arasında İstanbul Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken Türkiye'nin ilk Tıbbi Simülasyon Merkezi olan Simmerk'i ve TC Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Müdürlüğü denetiminde kurulan Biyomedikal Hizmetler Departmanını kurmuştur. Simmerk Medikal Simülasyon Merkezi'nin kurucusu, direktörü ve TC Sağlık Bakanlığı “I-Sim Virtual Hospital” projesinde proje liderliğini yürütmüştür. Ayrıca Acıbadem Üniversitesi CASE (Center of Advanced Simulation and Education) Projesi'nin proje liderliğini yapmıştır. Dr.Aksoy, Aşkabat'ta bulunan Türkmenistan Sağlık Bakanlığı Tıbbi Eğitim Merkezi'nde proje lideri, danışmanı ve Bahreyn Savunma Kuvvetleri Tıbbi Eğitim Merkezi'nde proje danışmanı olarak görev yapmıştır. Dr. Aksoy ayrıca iki devlet üniversitesinin iki simülasyon merkezi projesine daha danışmanlık yapmıştır.
Dr. Aksoy, Türk Tıbbi Simülasyon Derneği'nin kurucusu, eski başkanı ve Avrupa'daki tıbbi eğitim merkezleri için resmi akreditasyon sistemi olan ve UEMS (Avrupa Tıp Uzmanları Birliği - Union Européenne des Médecins Spécialistes)'nin Multidisipliner Ortak Komitesi olan NASCE'nin (Network of Accredited Skills Centers in Europe) başkanıdır. 2013 yılından bu yana Acıbadem Üniversitesi CASE Tıp Eğitim Merkezi Müdürü ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Anabilim Dalı Program Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Dilek Kitapçıoğlu

CASE Müdür Yardımcısı, Dr. Öğr. Üyesi

İ. Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Sağlık Bakanlığı Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi’nde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanlık Eğitimini tamamlamıştır.2016-2020 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde  Tıp Eğitimi Doktorası yapmıştır. Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesidir.

Dr. Kitapçıoğlu Türk Tıbbi Simülasyon Derneği'nin kurucu üyesidir.2007 yılında kurulmuş olan Türkiye ‘deki ilk Simülasyon Merkezi’nde(Simmerk) Mezuniyet Sonrası Tıp Eğitiminde ve Mesleki Gelişim Eğitimleri’nde Simülasyon Yöntemlerinin Kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla eğitim programları düzenlemiş ve bu programlarda hem eğitici hem de program koordinatörü olarak görev almıştır.

2016 yılından itibaren  NASCE ( Netwok of Accredited Skills Centres in Europe)Accreditation Review Board üyesidir. Ayrıca NASCE Eğitimcinin Eğitimi Kurs  Başkanlığı görevi bulunmaktadır. SESAM, SSIH ,Bristol Üniversitesi ve CAE 'nin “Eğitimcinin Eğitimi” programlarına katılmıştır.2013 yılından beri CASE Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Feray Güven

CASE Müdür Yardımcısı, Uzm. Dr.

Uzm. Dr. Feray Güven, CASE Müdür Yardımcısı, pediatrist ve Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi'nde akademisyendir. Medikal simülasyon eğitim programlarında 12 yılı aşkın deneyime sahiptir. Bristol Üniversitesi ve CAE Company'nin eğitmen yetiştirme sertifika programına katılmıştır. Dr. Güven, neonatoloji alanındaki deneyimi nedeniyle CASE'de PICU ve NRP kursları düzenlemektedir.

Emel (Koçer) Gür

Uzman Dr.

Uzman Dr. Emel Koçer Gür Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanıdır. 2007-2020 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü (SİMMERK) Simülasyon Merkezi'nde yarı zamanlı tıbbi simülasyon eğitmeni olarak çalışmıştır. Ayrıca Bristol Üniversitesi tarafından düzenlenen Eğiticinin Eğitimi Kursu’na katılmıştır ve tıbbi simülasyon eğitimcisi sertifikasına sahiptir. Simülasyona dayalı tıp eğitiminde on beş yıldan fazla deneyime sahiptir. Dr Gür, 2020 yılından beri Acıbadem Üniversitesi – CASE (Center of Advanced Simulation and Education) kadrosunda yer almakta ve lisans / lisansüstü simülasyon derslerinde eğitimci olarak çalışmaktadır.

Oya Sağır Koptaş

Uzm. Hem.

Uzm. Hem. Oya Sağır Koptaş CASE'de hemşirelik programlarında tam zamanlı çalışan bir eğitimcidir. 10 yıllık klinik hemşirelik tecrübesine sahiptir (acil servis, kalp damar cerrahisi, inme ünitesi, yoğun bakım, enfeksiyon hemşireliği, diyabet hemşireliği, eğitim hemşireliği ve hemşirelik yönetimi). 9 yılı aşkın bir süredir mezun hemşireler için eğitim modülleri tasarlamakta ve simülasyon kursları düzenlemektedir. İlk yardım ve Temel Yaşam Desteği eğitimi vermektedir. Medikal mulaj konusunda sertifikalı eğitmendir ve medikal mulaj kursları düzenlemektedir.

İlknur Yurdakul

Uzm. Hem.

Uzm. Hem. İlknur Yurdakul Kalp Cerrahisi Yoğun Bakım Hemşireliği konusunda deneyimli olup, medikal sektörde Anestezi Ürün Sorumlusu olarak çalışmıştır. 5 yıl süresince bir tıbbi malzeme firmasında hemşire ve hekimlere ürün kullanımı konusunda eğitim verdikten sonra, son bir yılı ağırlıklı olarak simülasyon merkezinde olmak üzere toplamda 7 yıl Acıbadem Sağlık Grubu'nda hemşire eğitmeni olarak çalışmıştır. Eylül 2022'de Acıbadem Üniversitesi'nde düzenlenen 2 günlük medikal mulaj kursu katılım sertifikasına sahiptir. 2019 yılından itibaren lisansüstü hemşirelik eğitimleri vermektedir. 2022 Eylül’den itibaren CASE’de tam zamanlı hemşirelik eğitmeni olarak çalışmaktadır. 

Pelin Çelikbilek

Vet. Dr.

Vet. Dr. Pelin Çelikbilek Erkasap wet lab’de tam zamanlı veteriner hekim olarak çalışmaktadır. Deney Hayvanları Kullanım Sertifikasına sahiptir. 9 yılı aşkın bir süredir wet lab kursları düzenlemektedir. Veteriner. Dr. Erkasap aynı zamanda üniversitemizin Fizyoloji bölümünde doktora yapmaktadır. 

Burhanettin Ataş

Bilgi İşlem Destek Sorumlusu

Burhanettin Ataş 2013 yılından itibaren CASE'de bilgi işlem destek sorumlusu olarak çalışmaktadır. 2000 yılında Fırat Üniversitesi / Bilgisayar Programcılığı bölümünü bitirmiş, ardından 2009 yılında Anadolu Üniversitesi / Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. 2023 yılında da Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Sağlık Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır.

İrem Soysüllü

Veteriner Teknikeri

İrem Soysüllü, 2023 yılından itibaren CASE'de veteriner teknikeri olarak çalışmaktadır. 2012 yılında Selimiye Anadolu Veteriner Sağlık Lisesi'nde bitirmiştir.

Nazlı Tansu

İdari İşler Sorumlusu

Nazlı Tansu 2017-2021 yılları arasında CASE'de asistan olarak çalışmıştır. 2022 yılı itibariyle idari işler sorumlusu olarak görev almaktadır. İstanbul Üniversitesi / İngilizce İktisat bölümünden 2009 yılında mezun olmuştur. 2010 yılında da Marmara Üniversitesi / Yönetim & Organizasyon (İngilizce MBA programı) yüksek lisans eğitimini tamamlanmıştır. 

Bilge Türker

Asistan

Bilge Türker 2019 yılından itibaren CASE’de asistanlık görevini yürütmektedir. 2009 yılında Anadolu Üniversitesi / Bilgi Yönetimi bölümünden mezun olmuş, ardından 2020 yılında İstanbul Üniversitesi / Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü eğitimini tamamlamıştır. 

Yağmur Kökcü

Asistan

 

Yağmur Kökcü, Haziran 2023 itibariye CASE’de asistanlık görevini yürütmektedir. 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun olmuş, 2019 yılında aynı bölümde Atom ve Molekül Fiziği yüksek lisansını tamamlamıştır.

Doğukan Gök

Biyomedikal Cihaz Teknolojisi

Doğukan Gök, 2019 yılında Ege Üniversitesi / Meslek Yüksekokulu - Biyomedikal Cihaz Teknolojisi bölümünden mezun oldu. 2023 yılından itibaren CASE'de biyomedikal teknikeri olarak çalışmaktadır.

Muhammet Ali Ece

Biyomedikal Teknikeri

Muhammet Ali Ece, 2019 yılında Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi / Meslek Yüksekokulu - Biyomedikal Cihaz Teknolojisi bölümünü bitirmiştir. Ardından 2020 yılında CASE'de biyomedikal teknikeri olarak göreve başlamıştır.

İbrahim Oğuzhan Kaynar

Biyomedikal Teknikeri

İbrahim Oğuzhan Kaynar, 2021 yılında Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi / Meslek Yüksekokulu - Biyomedikal Cihaz Teknolojisi bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra CASE'de biyomedikal teknikeri olarak çalışmaya başladı.

Ayşe Korkmaz

Simülasyon Eğitimi Hazırlık Personeli

Ayşe Korkmaz 2021 yılından itibaren CASE’de simülasyon eğitimi hazırlık personeli olarak görev yapmaktadır. 2020 yılında açık öğretim lisesinden mezun olmuştur.

Ali Rıza Derman

Anatomi Teknikeri

Ali Rıza Derman 2015 yılından itibaren CASE diseksiyon laboratuvarında anatomi teknikeri olarak çalışmaktadır. 2003 yılında Karaelmas Üniversitesi / Ekonomi bölümünden mezun olmuştur.

Yusuf Yıldız

Anatomi Teknikeri

Yusuf Yıldız 2013 yılından itibaren CASE diseksiyon laboratuvarında anatomi teknikeri olarak çalışmaktadır.2005 yılında Bahçeşehir Üniversitesi / Meslek Yüksekokulu'ndan elektrik teknikeri olarak mezun olmuş, 2013 yılında da Anadolu Üniversitesi / İşletme Fakültesi'nde eğitimini tamamlamıştır.